BEAUTY

FOREO’DAN TATİLDE SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN 5 ÖNERİ

Kavurucu sıcaklarla birlikte tatil dönemi çoktan başladı. Tüm yılın yorgunluğunun ardından saatlerce güneşe, tuzlu su ve havuz suyuna maruz kalan cildinize önem göstermenin tam zamanı.  İsveçli güzellik markası Foreo, tatilde bakımlı ve zinde görünen bir cilde sahip olmanız için rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir rehber hazırladı. İşte tatilde sağlıklı bir cilt için kolaylıkla uygulayabileceğiniz 5 öneri!

MUTLAKA KORUYUCU KULLANIN

Yakıcı güneş ciltte ciddi hasarlara yol açabilir. Cildimiz sadece plaja gittiğimizde değil, gün boyu zararlı güneş ışınlarına maruz kalıyor. Üstelik gölgede olmak da zararlı ışınların etkisini tamamen yok etmeye yeterli değil. Uzmanlar doğrudan güneş ışınlarına maruz kalınacaksa kullanılacak güneş kreminin en az 30 SPF olmasını öneriyorlar.

GÜNEŞ SONRASI CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

Tuzlu su ve güneş cildi kurutur. Düzenli koruyucu güneş kremi kullanımı cildin nem dengesini korumaya yardımcı olsa da ne yazık ki tek başına yeterli değil. Bu sebeple plaj sonrası duş aldıktan sonra hafif nemlendiriciler kullanmak cildin gün boyu güneş, havuz veya denizden kaynaklanan kuruluğunu onaracaktır. Ayrıca cildinizin kurumasını önlemek için günde 7-8 bardak su ve doğal antioksidan içeren içecekleri tüketmeyi ihmal etmeyin.

DÜZENLİ CİLT BAKIMINIZI YAPIN

Söz konusu cilt temizliği olduğunda en önemli aşamalardan biri cildi kurutmadan kir ve yağdan arındırmak. Düzgün temizlenmeyen cildin üzerinde kalan makyaj kalıntıları ve kir güneş ışınları ile birleştiğinde leke oluşumuna yol açabilir. FOREO’nun devrim yaratan ürünü LUNA™ mini 2, lekelerin görünümünü en aza indirecek şekilde tasarlanmış T-Sonic™ fırçasıyla hem makyaj kalıntılarını temizler, hem de kir ve yağı %99,5 oranında gidermeye yardımcı olur. Ayrıca, hızlı kuruyan gözeneksiz yapısıyla ultra hijyenik silikon tasarımı bakteri oluşumunu önler ve sizi fırça temizliği zahmetinden kurtarır. Üstelik pratik boyutuyla bavulunuzda minimum yer kaplar.

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜZÜ UNUTMAYIN

UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmanın en önemli yollarından biri de güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmemektir. Ancak uyaralım, her güneş gözlüğü göz çevrenizi zararlı ışınlardan korumaz. Bu sebeple gözlük tercihinizi yaparken seçtiğiniz modelin UV ışınlarının %99’unu süzdüğünden emin olun.

ŞAPKASIZ ÇIKMAYIN

Cildinizi yakıcı güneş ışınlarından korumanın bir diğer etkili ve en geleneksel yöntemi ise şapka takmak. Yüzünüzün yanı sıra boyun ve ense bölgenizi de korumaya yardımcı olacak modellerde şapkalarla hem cildinizi zararlı ışınlardan koruyabilirsiniz hem de doğrudan güneşe maruz kalmanın sebep olacağı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına engel olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir