Genel,  HEALTH

AMELİYATSIZ GENÇLİK… FRANSIZ ASKI !

Acılarımız, mutluluklarımız, kısacası bir duyguya bağlı olarak yüzümüzle verdiğimiz tepkiler, güneşin uzun seneler boyunca cildimizde yarattığı tahribat ve çevre kirliliği, yerçekiminin etkisi gibi birçok faktör cildimizin esnekliğini kaybetmesine, özellikle yüz ovalinde cildin sarkmasına ve kırışıklıklara neden olur.

Gelin ünlülerin doktoru sayın Nihat Dik’ten bu harika uygulama ile ilgili bilgi alalım…

Cildinde sarkma ve yaşlanma başlamış, eski görünümüne kavuşmak isteyen ancak cerrahi bir operasyon istemeyen kadın ve erkekler için Fransız Askı ideal bir uygulamadır. Cerrahi yüz operasyonlarına alternatif olan Fransız Askı yüz hatlarından memnun olmayan ve kısmi yüz felci geçirmiş hastalarda da kullanılan bir yöntemdir.

Fransız Askı  yöntemi esneyen ve gevşeyen yüzdeki kaslar ve mimikler ile oldukça uyumlu olan 7 ile 10 yıla kadar yüzde sorunsuz kalabilen bu yöntem günümüzde oldukça hızlı bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Bu nedenle ameliyat istemeyen ya da istese de bir takım sorunlardan dolayı yaptıramayan hastalarımıza öneride bulunduğumuz doğala en yakın yüz gerdirme uygulamasıdır.

 Fransız askı nasıl ve hangi bölgelere yapılır.

Lokal anestezi altında ince iğneler ile giriş yapılan cildin içine boylu boyunca yerleştirilen ipler, yukarı çekilerek cildin toparlanması sağlanmaktadır..Cilt altında bir ağ şeklinde yerleştirilmesi etkisini arttırmaktadır. Bu yöntem öncelikle yüz bölgesinde birçok noktada kullanılabildiği gibi, boyun sarkmalarında da oldukça etkilidir. Tek seanslık bir uygulama olması sebebiyle hastalarımız bu uygulamayı çok tercih etmektedir Ayrıca meme sarkmalarını  düzeltmede, kalçaları yukarı kaldırmada, kol ve bacak içi sarkmalarını toparlamada da kullanılmaktadır.

Fransız Askı Uygulamasının Avantajları

Mimik hareketleri ile uyumlu, doğal görüntüyü bozmadan ve dışarıdan bir gözün fark edemeyeceği şekilde uygulanmaktadır. Derinleşmiş çizgileri açar ve sarkmaları toparlar. Kişinin kendini mutsuz etmesine sebep olan görüntüyü ortadan kaldırır. Dikiş izi olmadan uygulanmaktadır. Tehlikesiz, acısız ve konforlu bir şekilde uygulanmaktadır. Lokal anestezi ile uygulandığından, hastanede yatmanız gerekmez, sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir